Введите ваш вопрос

Zakupki.prom.ua - опис нововведень для замовників

Березень 2017

Зміни в системі прав користувачів та відображенні кабінету

В кабінеті компанії може бути зареєстровано кілька співробітників, кожен з яких матиме свою роль, права та відповідне відображення кабінету. Зробити це можливо в розділі Профіль компанії, вкладка Структура компанії.

Основні ролі користувачів та їх права:

 • Адміністратор має право повного управляння структурою компанії, а саме: додавати співробітників та компанії, редагувати інформацію про співробітників. Він може спостерігати, створювати та управляти закупівлями у всіх компаніях структури.  Для адміністратора компанії в списку закупівель відображаються 3 вкладки:
  • Всі закупівлі – зі всіма закупівлями компаній структури. Ця вкладка з'являється, якщо в структурі компанії є ще співробітники, які можуть створювати закупівлі. У разі, якщо в структурі є кілька компаній, в адміністратора з'являється додатковий фільтр по компаніям.
  • Мої закупівлі – містять тільки створені адміністратором закупівлі.
  • Обране – містить всі закупівлі, які адміністратор додав в обране.
 • Менеджер може створювати та управляти закупівлями. У нього немає доступу та права управляти структурою компанії. В кабінеті менеджера відображається лише одна вкладка зі створеними ним закупівлями – “Мої закупівлі”. Якщо співробітник має роль менеджера в різних компаніях, у нього в кабінеті відображається додатковий фільтр по компаніям.
 • Спостерігач не може створювати та управляти закупівлями, він може лише спостерігати за ними. У спостерігача відображається вкладка “Всі закупівлі”.

Співробітники можуть мати різні ролі та права в різних компаніях структури. Наприклад, в головній компанії йому буде присвоєно роль спостерігача, а в дочірній компанії - роль адміністратора.

Важливо: створювати нову закупівлю можливо лише в профілі тієї компанії, від якої ця закупівля має бути опублікована.


Управляти закупівлею можливо з будь-якого профілю групи компаній, проте з врахуванням ролі співробітника. Наприклад, управляти закупівлею дочірньої компанії може адміністратор головної компанії без переходу до профілю дочірньої.

Лютий 2017

Експорт планів закупівель

Відтепер в розділі Мої плани закупівель можна завантажити плани закупівель у вигляді Excel-файлу. Для цього натисніть на кнопку Завантажити, вказати орієнтовні дати проведення запланованих закупівель та завантажити собі на комп'ютер.

Оновлено звіт про проведені процедури

До звіту про проведені процедури було додано нові колонки з такою інформацією:

 • ідентифікатор закупівлі
 • дата публікації закупівлі
 • дата завершення закупівлі
 • номер договору
 • фактична сума договору
 • статус договору

Завантажити звіт можна в особистому кабінеті:

Зміни в імпорті планів закупівель

Зверніть увагу, в імпорті планів було оновлено шаблон для завантаження планів у систему. Тому перед початком імпорту обов'язково переконайтесь в тому, що ваш план відповідає шаблону.

Детальну інструкцію можна переглянути тут.

 

Січень 2017

Кожній ролі користувача свій список закупівель

Якщо в структурі компанії чи групи компаній кілька користувачів з різними ролями, то у кожного в кабінеті буде своє відображення списку закупівель.  

 • Адміністратор групи компаній має всі права по створенню та управлінню закупівлями в будь-якій компанії групи. В кабінеті він має вкладки:
  • “Всі закупівлі”, де відображено закупівлі компаній групи. Можна переглянути закупівлі по кожній компанії окремо, скориставшись фільтром.
  • “Мої закупівлі” - лише ті закупівлі, які створив адміністратор групи.
 • Адміністратор однієї чи кількох компаній бачить і має всі права по створенню та управлінню закупівлями виключно в компаніях, де він має права адміністратора. В кабінеті він також має 2 вкладки: “Всі закупівлі” та “Мої закупівлі”.
 • Менеджер бачить, може створювати та редагувати закупівлі лише в тих компаніях, де він має роль менеджера та лише тих закупівель, які він створив. Має одну вкладку “Мої закупівлі”.
 • Спостерігач може тільки стежити за закупівлями тих компаній, де він має таку роль. Має вкладку “Всі закупівлі”.

Важлива інформація для адміністраторів та менеджерів кількох компаній: Відтепер в кабінеті будь-якої компанії ви можете переглядати закупівлі всіх компаній групи. Проте процес створення закупівлі не змінився. Спочатку ви маєте перейти до кабінету необхідної компанії та вже потім створити закупівлю.

 

З однолотової в мультилотову закупівлю

Відтепер для створення мультилотової закупівлі можна використати будь-який шаблон раніше створеної однолотової. Всі дані з шаблону буде перенесено до форми першого лоту. Всі інші лоти необхідно буде заповнити самостійно.

 

Фільтри пошуку в Закупівлях та Планах закупівель

Ми додали до функціоналу фільтри для зручності пошуку необхідної закупівлі чи плану.

Тепер для пошуку закупівель ви можете скористатись такими фільтрами: статус закупівлі, регіон, тип процедури, CPV, дати важливих етапів, очікувана вартість.


Для пошуку опублікованих планів та чернеток ви можете використати такі фільтри: CPV, КЕКВ, очікувана вартість та орієнтовна дата проведення.

Введено в дію класифікатор ДК 021:2015

01 січня 2017 року предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником на основі національного класифікатора України ДК 021:2015. При створенні закупівлі з кількома лотами чи товарами, перші чотири знаки класифікатора мають бути однаковими.  

Ознайомитись детальніше можна в Наказі 17.03.2016 №454 Міністерства економічного розвитку та торгівлі України >> http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0448-16

Листопад 2016

Перехід по ідентифікатору зі сторінки закупівлі на PROZORRO

Відтепер ідентифікатор закупівлі та плану закупівлі на майданчику Zakupki.prom.ua є активним посиланнями на офіційну сторінку тендеру чи плану на порталі Prozorro. Відтак вам не потрібно копіювати ідентифікатор та вручну шукати закупівлю на Prozorro, достатньо натиснути на ідентифікатор.

Вихід мультилотової переговорної процедури

Відтепер Замовник може створити мультилотову закупівлю за переговорною процедурою та запросити конкретного Постачальника взяти участь в переговорах по кожному окремому лоту закупівлі.

Можливість працювати з контрактом в процедурі "Звіт про підписаний договор"

Відтепер можна повноцінно працювати з процедурою “Звіт про підписаний договір”, а саме: редагувати сам контракт, прикладати необхідні документи та розривати договір.

 

Жовтень 2016

Повідомлення постачальників про свої закупівлі

Тепер Закупівельник може повідомити перевірених та надійних постачальників про оголошення нової закупівлі. Для цього на сторінці закупівлі доступна кнопка «Повідомити постачальників».

 

 

В конкурентных процедурах, що знаходяться у статусі “Прийом пропозицій” додана кнопка "Повідомити постачальників". При натисканні на кнопку відобразиться вікно "Повідомити про оголошену процедуру закупівлі".

У разі, якщо закупівельник має збережені контакти, відобразиться вікно з переліком контактів або внести свої через кому.

Нова процедура: конкурентний діалог

Введено нову процедуру конкурентного діалогу, що допомагає провести переговори з учасниками торгів для визначення необхідних технічних і якісних характеристик робіт чи послуг. Термін подання тендерних пропозицій не може бути меншим, ніж 30-ть календарних днів.

Процедура конкурентного діалогу ділиться на 2 етапи:

1. Оголошення тендеру без зазначення очікуваної вартості. На цьому етапі постачальники подають пропозицію, яка відповідає кваліфікаційним критеріям та вимогам замовника, без зазначення ціни. Замовник розглядає і перевіряє пропозиції постачальників. Після чого запрошує їх до переговорів, під час яких обговорюють всі аспекти закупівлі з метою визначення засобів та рішень щодо робіт чи послуг.

2. Учасники подають остаточні тендерні пропозиції з вказанням ціни для участі в аукціоні. Наступні етапи проходять в тому ж порядку, що й в процедурі відкритих торгів.
Щоб оголосити конкурентний діалог, необхідно при створенні закупівлі обрати тип процедур – конкурентний діалог чи конкурентний діалог з публікацією на англійській мові.

Функція створення постачальником вимоги на кваліфікації

Тепер учасники тендеру мають можливість звернутись до замовника в надпорогових закупівлях за додатковою інформацією на кваліфікації. Це можна зробити на сторінці закупівлі за допомогою кнопки “Вимога замовнику”.

Вересень 2016

Сторінка контрактів та пошук по ним

Надано доступ до переліку контрактів та реалізовано пошук по ним. Додана вкладка “Підписані контракти”, де міститься така інформація:

 • предмет закупівлі або предмет лоту;
 • очікувана вартість;
 • сума договору;
 • назва закупівельника;
 • назва постачальника;
 • статус контракту та дата статусу.

Також реалізована функція пошуку контракту по статусу, регіону, очікуваній вартості, назві постачальника та закупівельника, CPV, ДКПП.

На сторінці контракту додатково виводиться інформація про постачальника і закупівельників.

 

Повідомлення про наявність ЕЦП на закупівлі

Інформацію про наявність ЕЦП тепер можна переглянути у вигляді:

 • повідомлення на закупівлі на головній сторінці закупівлі і в кабінеті на сторінці закупівлі;
 • повідомлення на пропозиції (підписана / не підписана ЕЦП) після розкриття на головній сторінці та на сторінці закупівлі в кабінеті після розкриття (замовнику та іншим учасникам відображається наявність ЕЦП).

Перенесення налаштування мови інтерфейсу

Для більшої зручності налаштування мови інтерфейсу переміщені зі сторінки "Профіль" в розділ "Налаштування".

Сортування учасників на етапі кваліфікації за приведеною ціною

Сортування пропозицій учасників аукціону в блоці "Всі учасники аукціону" відбувається за приведеною ціною пропозиції (колонка "Приведена ціна"). У разі натискання на зелений графік, відкриється вікно "Нецінові критерії пропозиції" з детальними даними.

Скасування державної закупівлі з накладанням ЕЦП

Щоб скасувати державну закупівлю, необхідно накласти ЕЦП на сторінці “Відміна державної закупівлі”. Водночас відмінити закупівлю в допорогових можна як з накладанням ЕЦП, так і без. У разі відміни надпорогових закупівель накладання ЕЦП є обов’язковим.

 

Масове накладання ЕЦП на плани закупівель

Тепер користувачі мають можливість накласти ЕЦП одразу на кілька або всі плани закупівель. Для цього треба вибрати необхідні плани закупівель (опубліковані) та натиснути кнопку для накладання ЕЦП “Накласти ЕЦП на обрані” або “Накласти ЕЦП на всі без ЕЦП”. ЕЦП підпис множиться і записується в дані кожного окремого плану. Якщо накладається  ЕЦП на вже підписаний раніше план, то ЕЦП підпис оновлюється і перезаписується.

Експорт торгів в Excel

Реалізована можливість експорту торгів в файл Excel. Для цього необхідно перейти до вкладки “Державні закупівлі - Мої закупівлі” та натиснути кнопку “Експорт закупівель”.

Після чого на екрані відобразиться повідомлення, а звіт направлено на електронну почту.

Можливість замовити зворотний дзвінок

Для полегшення коммунікації з користувачів сайту з кол-центром ми додали кнопку "Передзвоніть мені" у шапку сайта для усіх (авторизованих та неавторизованих) користувачів.

Після натискання кнопки користувачу буде запропоновано ввести номер телефону, на якій необхідно передзвонити представнику колл-центру. Кожен такий запит буде передано у вигляді листа на пошту кол-центру.

Серпень 2016

Імпорт планів закупівель

Раніше державні закупівельники публікували плани закупівель, заповнюючи все вручну. Для спрощення цієї процедури, реалізована нова функція, і тепер файли з планом закупівель можна імпортувати. Ця можливість доступна на сторінці "Мої плани закупівель".

Закупівлі здійснюються відповідно до річного плану, котрий можна створити в кабінеті або імпортувати за допомогою Excel-файлу. Імпортувати план можна в кабінеті замовника, на вкладці «Плани закупівель», користуючись кнопкою «Імпорт планів закупівель».

Детальніше щодо імпорту планів закупівель дивіться на відео тут.

Детальну інструкцію щодо імпорту планів закупівель читайте тут.

Розроблена система масового накладання ЕЦП. Після імпорту планів замовнику доступна можливість опублікувати плани (все або вибрані). При обранні значення "опублікувати", система повідомлює про успішне опубліковування. Після цього системою пропонується масово підписати всі плани закупівель ЕЦП. Користувач може вибрати плани закупівель (опубліковані) і вибрати опцію - підписати їх ЕЦП. Після успішного накладання ЕЦП, підпис множиться і записується в дані кожного окремого плану.

 

Можливість дублювати лот

У зв’язку з тим, що закупівельник часто проводить багатоголотовую закупівлю з однаковими лотами, що відрізняються між собою якоюсь дрібницею, є необхідність не заповнювати від лота до лоту одну й ту ж саму інформацію. Тому ми надаємо можливість дублювати лот. Для цього необхідно на формі лота натиснути кнопку "дублювати" - продубльований лот буде додано в низ всіх лотів. В продубльований лот копіюється вся інформація з оригінального лота без файлів, якщо такі прикріплялися.

Покращення списку державних закупівель

З метою оптимізації відображення інформації в списку державних закупівель в кабінеті постачальників, ми зробили наступні покращення:

 1. Розділили інформацію про закупівлю на колонки.
 2. Тепер предмет закупівлі відображається синім кольором, що вказує на те, що при кліці користувач перейде всередину закупівлі, а під предметом закупівлі розміщується назва компанії.
 3. Відображається очікувана вартість і інформація про ПДВ (з ПДВ, без ПДВ).
 4. У стовбці “Важливі дати”  виводяться всі дати, які є у закупівлі.
 5. Виводяться поточні статуси закупівлі і час, який залишився до переходу в наступний статус (якщо воно відоме або існує в принципі).

Створення декількох участників у переговорних процедурах

У переговорних процедурах тепер можна створити кілька учасників. В блоці "Результати аукціону" учасники сортуються за збільшенням ціни в порядку зростання. Псля створення процедури з'являється кнопка "підтвердити" на кваліфікації. У разі, якщо учасник підтверджений - відбувається стандартний процес підписання договору; якщо учасник відхилений - він переходить на кваліфікацію наступного за мінімальною ціною учасника за стандартною процедурою кваліфікації.

 

Липень 2016

Опціональність мультилотової закупівлі

Тепер прості закупівлі, що складаються з одного лота, створювати ще швидше. Достатньо заповнити форму створення закупівлі.
Якщо предметом закупівлі є кілька найменувань продукції або послуг, то, встановивши прапорець "мультилотових", необхідно заповнити додаткову інформацію по кожному з лотів.

Скасування дискваліфікованого учасника в державних закупівлях

Тепер можна скасувати дискваліфікованого учасника в державних закупівлях. Коли це потрібно і які відмінності у порогах та відкритих торгах:

Допорогові закупівлі: після дискваліфікації постачальника (Статус закупівлі - на кваліфікації), постачальник може створити скаргу. У Закупівельника відобразиться кнопка "Повернути на кваліфікацію". При натисканні цієї кнопки на кваліфікацію повертається скаржник.

Надпорогові закупівлі: після дискваліфікації постачальника (Статус закупівлі - на кваліфікації), постачальник може створити скаргу. Після чого її повинні підтвердити в АМКУ. Після підтвердження від АМКУ, у Закупівельника відобразиться кнопка "Скинути кваліфікацію". При натисканні цієї кнопки, кваліфікація починається з самого початку.

 

Перегляд документів

Для зручнішого перегляду документів на сторінці без завантаження, реалізовано функціонал завантаження та онлайн-перегляду файлів на головній сторінці. Тепер можна розглянутипереглядати файли безпосередньо у вікні браузера.

Функція доступна дляПереглянути можна такі форматіви - .DOC, .DOCX, .XLS, .XLSX, .PDF, .TXT, .RTF. Для інших форматів є можливість скачати файл.

 

Зміна принципу сортування закупівель в списках

Змінено порядок відображення закупівель в загальному списку.

Тепер у верхній частині списку державних торгів відображаються закупівлі зі статусом "Період уточнень" і "Прийом пропозицій". У верхній частині списку комерційних торгів виводяться закупівлі зі статусом "Активні". Також враховується дата створення закупівлі.

Наприклад, якщо присутні 2 закупівлі зі статусом "Активна": одна створена 14.03, а друга 16.03, то спочатку відобразиться 16.03.

Нове поле для переговорних процедур

Згідно Закону України необхідно підтверджувати:

 • відповідність постачальника кваліфікаційним вимогам;

 • відсутність причин, за якими він не може бути визнаний переможцем.

У зв'язку з цим при створенні "Переговорної поцедури" і "Переговорної термінової процедури" додано поле "Відповідає кваліфікаційним крітеріям, встановленим замовником у тендерній документації".

 

я8.png

Дані про субпідрядника в переговорній процедурі

У зв'язку з наявністю в законі можливості вказувати субпідрядника, для "Переговорної процедури" і "Переговорної термінової процедури" додано необов'язкове поле в блок з деталями про постачальника "Додати субпідрядника". Інформація про субпідрядників приховується в прикріплені файли, а в прикріплених файлах відображається як додаткове вікно з переліком документів.

Дата останніх змін в тендері

На сторінці тендеру тепер є можливість переглянути, коли останній раз були внесені зміни в закупівлю.

Информація про компанію на сторінці “Профіль”

Вся інформація, що стосується даних про компанію,  для всіх учасників винесена окремим підпунктом "Дані про компанію" в меню “Профіль”.