Введите ваш вопрос

Кваліфікації в комерційних торгах

Кваліфікація - це етап, до якого закупівля переходить після прийому пропозицій або редукціону, якщо він запланований.

Закупник не може закрити торги, поки не прийме рішення по всіх учасниках, тобто поки не підтвердить або не відхилить кожного.

Для проведення кваліфікації закупівля має включати пропозицію хоча б від одного учасника. Усі тендери на етапі кваліфікації знаходяться на відповідній вкладці: Комерційні закупівлі - Закупівлі - Кваліфікації.

Після того як відобразиться сторінка зі списком пропозицій, потрібно вибрати необхідний тендер. У списку зазначено всі пропозиції, за якими ще немає рішення.


У разі, якщо всі умови і документи оформлені належним чином та задовольняють потреби замовника, він може перейти до етапу вибору переможця тендеру. Після того, як переможець визначений необхідно натиснути кнопку "Підтвердити" напроти відповідного постачальника. Та у вікні, яке відобразиться, повторно підтвердити свій вибір.
Ми рекомендуємо перевіряти наявність усієї необхідної кваліфікаційної документації, передбаченої умовами тендеру, а також корректність заповнення документів.

Після цього пропозиція учасника набуває статус "Переможець".

Якщо учасник після обрання його  переможцем, висуває неприйнятні умови, він може бути дискваліфікований. Для цього необхідно натиснути кнопку "Дискваліфікувати". Далі у вікні "Дискваліфікація переможця" необхідно вибрати причину і ввести коментар. У Вас також є можливість прикріпити файл з рішенням, якщо необхідно.

Увага! Скасувати дискваліфікацію неможливо.

Пропозиції учасників, які не відповідають зазначеним вимогам або неприйнятні за ціною, відхиляються. Для того щоб відхилити пропозицію, необхідно натиснути кнопку “Відхилити”. Відобразиться вікно для зазначення причини відхилення і введення коментаря. Також Ви зможете прикріпити файл з рішенням, якщо це необхідно.

Після цього  пропозиція учасника буде відображатися в списку зі статусом "Відхилена".

Ви маєте можливість повернути відхилені пропозиції до торгів, якщо, наприклад, умови, за якими пропозиція не підійшла раніше, були виправлені. Для цього необхідно натиснути кнопку "Повернути до кваліфікації" - пропозиція відобразиться зі статусом "Очікує рішення".

У разі, коли закупівельнику не підходить жодна пропозиція, тобто всі вони будуть відхилені, відобразиться повідомлення, що закупівля буде закрита через 7 днів. Для дострокового закриття закупівлі необхідно буде натиснути кнопку "Завершити". У цьому разі тендер отримує статус “Закупівля не відбулась”.

Закупівлю можна скасувати і до кваліфікації. Для цього в управлінні закупівлею необхідно позначити чекбокс “Скасувати закупівлю", ввести причину та натиснути кнопку “Зберегти”.

У разі, якщо до закупівлі впродовж визначеного терміну не було подано жодної пропозиції, закупівельник може закрити торги або продовжити тендер. Для цього необхідно натиснути відповідну кнопку в інформаційному повідомленні. У разі закриття торгів, закупівля буде переведена у статус "Не відбулася".