Введите ваш вопрос

Забезпечення тендерної пропозиції у вигляді гарантії

Закупівлі з забезпеченням тендерної пропозиції

З набуттям чинності Закону "Про державні закупівлі" Замовники мають право вимагати від Постачальників забезпечення тендерних пропозицій. Тендерна гарантія надається в електронному вигляді з повним пакетом документів.

Забезпечення тендерної пропозиції – це гарантійне забезпечення виконання зобов’язань Постачальником перед Замовником, які виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції.

Існує 3 види тендерного забезпечення:

 • банківська гарантія;
 • фінансова гарантія;
 • страхова гарантія.

Закупівельник має право вибору виду тендерної гарантії. Вид гарантії та її сума має бути зазначена в тендерній документації.

Відправити запит на оформлення гарантій можна відразу на сторінці тендеру чи лоту, або в Кабінеті Постачальника (див. інструкцію нижче).

Розмір забезпечення

Замовник на рівні лоту зазначає розмір забезпечення, а решту інформації надає в тендерній документації. Розмір забезпечення не перевищує: 0,5 % від очікуваної вартості у  разі закупівлі робіт і 3% – у разі закупівлі товарів чи послуг.

Перелік гарантійних випадків:

а) відкликання тендерної пропозиції учасником після закінчення терміну її подання, але до закінчення чинності тендерних пропозицій;

б) непідписання учасником-переможцем договору про закупівлю;

в) ненадання гарантійного забезпечення виконання договору переможцем, якщо це передбачено тендерною документацією, після отримання повідомлення про намір укласти договір;

г) ненадання переможцем документів, які засвідчують відсутність перешкод  в підписанні договору, у термін не більше 5 календарних днів з дати оприлюднення наміру укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу.

Підстави можуть бути такими:

 • юридичну особу (учасник) внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
 • посадову особу учасника, яка представляє його інтереси під час проведення процедури закупівлі, або фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто до відповідальності корупційне правопорушення у сфері закупівель;
 • фізична особа-учасник або посадова особа учасника була засуджена за злочин, учинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено в встановленому законом порядку;
 • учасник визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього відкрита ліквідаційна процедура.

Поради:

 • Для уникнення можливих непорозумінь рекомендуємо завчасно підготувати документи та підписувати Акт прийому-передачі зазначених документів або вимагати відмітку про отримання документів на їх копіях.
 • Замовник не має права вимагати документи, які доступні у відкритих реєстрах.

Процедура повернення тендерного забезпечення

Дія тендерного забезпечення закінчується після завершення терміну її дії та за письмовою згодою Замовника, яка направляється на адресу Гаранта. Цю згоду необхідно відправити протягом 5 банківських днів з дня настання наступних підстав:

 • закінчення строку дії тендерного забезпечення, зазначеного в тендерній документації;
 • укладення договору про закупівлю з учасником, що став переможцем тендеру;
 • відкликання тендерної пропозиції до закінчення строку її подання;
 • закінчення процедури закупівлі в разі не укладення договору про закупівлю з жодним з учасників, які подали тендерні пропозиції.

Оформлення банківської гарантії на Zakupki.Prom.ua

Оформлення банківської гарантії на нашому майданчику має такі переваги:

 • просте оформлення заявки та оперативне рішення банку про видачу;
 • можливість відразу з лоту закупівлі відправити запит в кілька банків, а потім порівняти їх пропозиції;
 • надає гарантію надійності угоди як для замовника, так і для постачальника.

Процедура оформлення заявки на банківську гарантію безпосередньо зі сторінки лоту:

 1. Зайдіть на сторінку тендеру або лоту.
 2. В інформації про тендер буде вказано суму забезпечення тендерної пропозиції з активною кнопкою «Оформити банківську гарантію».

 1. Натиснувши на кнопку «Оформити банківську гарантію», вас автоматично перекине на сторінку оформлення запиту. Зауважте, ідентифікатор закупівлі буде вписаний та не підлягатиме редагуванню.

 1. Оберіть банк зі списку.

 1. Виберіть дату надання гарантії та термін її дії. Гарантія діє з моменту відкриття і до кінця дії тендерної пропозиції.

 2. Натисніть кнопку «Отримати банківську гарантію» та «Відправити запит».

 1. Після оформлення заявки представники банку зв’яжуться протягом 2-х годин в робочий час для уточнення всіх деталей.

Оформлення Банківської гарантії в Кабінеті Постачальника

 1. Знайдіть закупівлю, в яку хочете подати свою пропозицію, та збережіть ідентифікатор закупівлі, щоб потім додати в необхідний рядок форми.

 1. Зайдіть в Кабінеті Постачальника в розділ «Послуги>Банківські гарантії» та впишіть ідентифікатор закупки в потрібний рядок.

 1. Оберіть банк, дату та термін дії.

 2. Натисніть кнопку Отримати банківську гарантію та Відправити запит

 3. Після оформлення заявки представники банку зв’яжуться протягом 2-х годин в робочий час для уточнення всіх деталей.